Kuidas valida diivanit?

Kui valite oma elutuppa diivanit, siis peaksite läbi mõtlema järgmised punktid: 

1) Mis on tema funktsioon

Kui diivanit kasutab pidevalt igapäevaselt suur seltskond, siit tuleks valida tugevamast kangast diivan. Kanga tugevust näitab "martindale". Ehk siis kõik kangad, mille martindale on alla 30000 ei sobi sellisesse kasutusse.

2) Konstruktsioon

Läbi tuleb mõelda, kas külalisi hakkab tihti käima. Siis tuleks valida diivanvoodi, et külalised saaksid seal ka magada.

3) Kas peres on allergikuid

Mõned kangad võivad tekitada allergiat, sellisel juhul on parem valik naturaalsest nahast kate.

4) Asukoht

Oluline on teada, et nii riide- kui nahkkattega diivaneid ei tohi jätta pideva päikese valguse kätte. Kate või pleekuda. Samuti tuleb diivan asetada vähemalt 30 cm kaugusel küttekehast, kuum õhk kahjustab diivani katet.

5) Mõõdud

Veenduge, et teie poolt ostetav diivan ikka mahub Teie koduuksest sisse ning samuti mõõtke ära koht kuhu diivani soovite panna. Soovitame põrandale kleepida ühepoolse teibiga diivani mõõdud ja kuju, et saada aru kui suure osa toast diivan võtab.

NB!
Väga oluline on teada milline on diivani sisu (mis jääb kanga alla) nagu, millest koosneb karkass, padjad ja muud detailid. Alati meelitab diivani odav hind, kuid siis tuleb olla ettevaatlik, diivani sisu võib olla papist või on patjade sisu odav poroloon, mis kaotab kiiresti vormi peale mõningast kasutust. Kontrolli alati diivani tagakülge, kas seljatagune on olemas, et kangas ei oleks tõmmatud ainult raamile.

 

 

Doit | kodulehe disain ja sisuhaldustarkvara, reklaam, 3d, animatsioon, fotograafia